KOMUNIKAT BURMISTRZA OPALENICY W SPRAWIE OTWARCIA PRZEDSZKOLI, ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I ŻŁOBKA

Szanowni Państwo!

Spotkałem się dzisiaj z dyrektorami szkół, przedszkoli i żłobka, których organem prowadzącym jest Gmina Opalenica. Przeanalizowaliśmy wnikliwie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, biorąc pod uwagę zarówno deklaracje rodziców o potencjalnym zainteresowaniu takim rozwiązaniem jak i warunki kadrowe oraz przestrzenne w każdej z placówek.

Po wysłuchaniu wszystkich opinii uznałem, że w trosce o bezpieczeństwo dzieci i rodziców, a także dbając o pracowników placówek, wszystkie nasze przedszkola, oddziały przedszkolne i żłobek pozostaną zamknięte. Wiem, że dla części z Państwa to spore utrudnienie, gdyż nadal nie mogą Państwo wrócić do pracy.

Zdrowie Państwa dzieci jest dla mnie jednak najważniejsze. Ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa jest nadal zbyt duże. Na bieżąco monitorujemy sytuację. Zapewniam, że decyzję o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczych w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i żłobku zakomunikujemy z wyprzedzeniem tak, aby zarówno placówki, jak i Państwo mogli się do tego odpowiednio przygotować.

/-/ Tomasz Szulc
Burmistrz Opalenicy