WIRUJĄ PLANETY

„Wirują planety” to projekt przeprowadzony w grupie 3-4 latków, który powstał z inicjatywy samych dzieci. To dzięki ciągłemu śpiewaniu piosenki o planetach i zadawaniu pytań nauczycielki postanowiły, że warto ten temat zgłębić. Zaczęło się od przygotowania materiałów pomocniczych i zaangażowania rodziców. Następnie zaaranżowano salę i przestrzeń przedszkolną, stworzono kąciki tematyczne i centrum badawcze. Codziennie dzieci dowiadywały się wielu informacji i powtarzały już poznaną wiedzę. Odpowiedzieliśmy wspólnie na wiele pytań, przeprowadziliśmy doświadczenia, oglądaliśmy spektakl o kosmosie i bajkę w kinie sferycznym. Konstruowaliśmy, malowaliśmy, liczyliśmy i współpracowaliśmy. Byliśmy świadkami lądowania łazika na Marsie i cofnęliśmy się w czasie kiedy to pierwszy człowiek stanął na Księżycu. Na zakończenie dzieci wystąpiły w teledysku z ich ulubioną piosenką. Każdy dzień przynosił niezapomnianą wyprawę w przestrzeń kosmiczną. Co się działo przez te 6 tygodni można podejrzeć na filmie i zdjęciach.