Rozstrzygnięcie Konkursu Plastyczno-Matematycznego ,,Geometryczna Wiosna” :-)

„GEOMETRYCZNA WIOSNA” KONKURS MATEMATYCZNO-PLASTYCZNY 🙂

Zważywszy na sytuacje w jakiej znalazły się przedszkola w całej Polsce i ograniczone możliwości edukacyjne, a w dużej mierze brak kontaktu dziecka z nauczycielem w sposób rzeczywisty, każda placówka stara się na swój sposób radzić sobie z obecnymi okolicznościami i nie zrywać łączności z wychowankami. Na ciekawy pomysł wpadły pani Kasia Graf i pani Anna Kornosz z Przedszkola nr2 w Opalenicy „Kolorowy Zamek”, a mianowicie zorganizowały dla dzieci konkurs matematycznym chcąc tym samym zachęcić dzieci do aktywności plastyczno-matematycznej. „Geometryczna wiosna”, bo tak nosił tytuł konkursu, polegał na przedstawieniu wiosny przy użyciu figur geometrycznych. Głównym celem konkursu było rozwijanie matematycznych zainteresowań, prezentacja umiejętności nabytych w trakcie dotychczasowej nauki nt. figur geometrycznych, możliwość przedstawienia swoich zdolności plastycznych i wyobraźni, zdrowa rywalizacja wśród dzieci oraz przede wszystkim dobra zabawa w połączeniu z nauką, angażując tym samym całą rodzinę do pracy.

Dzieci po wykonaniu pracy przesyłały swoje arcydzieła na wcześniej umówiony adres e-mail. Dzięki wsparciu Rady Rodziców przedszkola, każdy uczestnik otrzyma nagrodę za udział oraz pamiątkowy dyplom. Przedsięwzięcie zostało pozytywnie odebrane przez uczestników, zważywszy na ilość przesłanych prac. Organizatorki serdecznie dziękują każdemu za przedszkolakowi za zaangażowanie, rodzicom za wsparcie podczas pracy, a Radzie Rodziców za ufundowane nagrody.

Termin i godzina odbioru nagród zostanie podany w najbliższym 🙂